Ga naar hoofdinhoud

De Rotonde als weg naar persoonlijke ontwikkeling en gezondheid

De laatste tijd zie ik regelmatig mensen in mijn praktijk die met me delen hoe ze op een kruispunt in hun leven zijn aanbeland en hoe ze even niet meer weten welke kant nu op te gaan. De gesprekken herinneren me aan dat moment in 2006 toen ik zelf op zo’n kruispunt stond. Hoewel het vaak niet zo voelt op het moment zelf is zo’n kruispunt een mooie kans om de weg naar jezelf en je eigen levenskracht te hervinden. 

De Rotonde als weg naar binnen

Ik weet nog dat ik het omschreef als een rotonde, waarbij ik nog niet goed wist welke afslag ik zou nemen. Ik zat vast op die rotonde! En daar waar we met vrienden weleens grapjes maakten over nog een rondje van de zaak als we met de auto onderweg even niet direct de juiste afslag konden vinden, voelde dit alles behalve grappig… Ik was op bijna alle fronten de weg kwijt. Tot het moment dat ik besloot, in plaats van de eerste de beste afslag te nemen om maar onderweg te zijn (mijn tactiek tot dan toe), op de rotonde te blijven en deze eens wat nader te onderzoeken.

Stilstaan als eerste stap

Dat deed ik door een half jaar stilte in te lassen voor zelfonderzoek in de vorm van een sabbatical. Ik weet nog de woorden van mijn toenmalige directeur, die mij bezorgd aankeek en op vaderlijke toon vroeg: ‘gaat deze beslissing je ergens brengen of ga je juist ergens van weg, waardoor je alleen maar dieper in het putje zakt als je deze weg gaat.’ Zijn woorden en oprechte bezorgdheid raakten me en tegelijkertijd wist ik door zijn vraag voor het eerst in lange tijd iets heel erg zeker en dat was dat dit de juiste weg was voor mij. Later zou ik terugkijken op deze sabbatical, als de beste beslissing ever en als een periode waarin de reis van mijn hoofd naar mijn hart begon. De rotonde bleek eigenlijk een Labyrinth, die me de weg naar binnen wees.

Inmiddels is het 2020, 14 jaar later en een hele reis verder. Een reis met pieken en dalen, met een groot ‘niet weten’ en ook een oervertrouwen. Een reis die door zal gaan, zolang als ik leef en waarbij er met regelmaat rotondes voorbij zullen blijven komen die mijn aandacht vragen om op nieuwe lagen dieper te kijken.

Gezondheid en mijn schildklier; een nieuwe laag dient zich aan

Het was in de vroege ochtend van dit nieuwe jaar dat ik, op weg naar een sessie voor mijzelf bij mijn fijne collega Michelle Vergeer, deze foto maakte. Kort erna realiseerde ik me dat ikzelf ook bij een volgende rotonde ben aangekomen. Een rotonde, waar ik dieper mag kijken naar mijn gezondheid en specifieker naar mijn schildklier en vooral naar de boodschap die zij voor me heeft.

Al geruime tijd heeft mijn schildklier het zwaar. Ze werkt te traag en eind vorig jaar kwam ik erachter dat dat veroorzaakt wordt door een reactie van mijn immuunsysteem.

Zeggenschap over mijn lichaam en gezondheid nemen

De afgelopen jaren is het me opgevallen hoeveel vrouwen in hun leven te maken hebben met een schildklier die niet optimaal werkt en alle klachten die daarbij komen kijken. Eerlijk gezegd ben ik daar best wel van geschrokken. Waar ik me vooral over heb verbaasd is hoe verschillend er naar de bloedwaardes wordt gekeken en hoe weinig anders er wordt gedaan dan alleen de bekende pillen voorschrijven.

Al jaren weet ik dat het niet mijn weg is om de rest van mijn leven klakkeloos pillen te slikken om ‘dit probleem’ op te lossen. Dat past niet bij mij, bij hoe ik in het leven sta en ook niet bij wat ik uitdraag. Mijn lijf wil me iets zeggen met deze symptomen. Met behulp van opstellingen heb ik hier al verschillende keren naar gekeken, maar ergens voelde de tijd ook nog niet helemaal rijp om het echt aan te kijken. Afgelopen jaar veranderde hier iets in en een paar maanden na de laatste borstvoeding aan mijn jongste voelde ik dat het tijd was om hier dieper in te zakken en dit te onderzoeken.

En wat ben ik blij met mijn huidige huisarts die bereid is om samen met mij op onderzoek te gaan naar de mogelijkheden om het zelfgenezend vermogen van mijn lichaam op dit gebied te activeren, in plaats van klakkeloos pillen te blijven slikken zonder de oorzaak te achterhalen.

En dat is waar ik nu ben, midden in het ‘niet weten’. Wat en waar het me zal brengen? Ik weet het nog niet. Misschien slik ik uiteindelijk wel de rest van mijn leven de medicijnen die de artsen hiervoor bedacht hebben en misschien ook niet. En hoewel ik natuurlijk hoop op het laatste merk ik dat dat eigenlijk niet meer zo op de voorgrond staat.
Waar het veel meer over gaat is dat sinds het besluit om samen met mijn huisarts deze reis aan te gaan, ik het gevoel heb weer zeggenschap te hebben over mijn gezondheid en mijn lichaam. Dat is de eerste stap en wat een lucht geeft dat…

Delen en helen

Het is mijn voornemen om jullie de komende tijd mee te nemen in deze reis. Dat vind ik spannend, vooral omdat de reis net begonnen en nog volop aan de gang is. Maar waarvan ik tegelijkertijd hoop dat de vele mensen (met name vrouwen) die zich in een vergelijkbare situatie bevinden er iets aan hebben in hun eigen proces.

“Surrender to my embodied heartbeat and connect the dots.”

Graag ontmoet ik je.

Warme groet

Stefanie Bussing

Stefanie over het systemisch werk:
“Wat me vanaf het begin heeft geraakt in het opstellingenwerk is de eenvoud en helende werking die ervan uit kan gaan, wanneer we ons kunnen overgeven aan ‘het niet weten’. Mijn werk en specialisme weerspiegelen direct ook de reis die ik zelf ben gegaan en nog ga in het aanwezig zijn met dat wat is.”

W. http://www.stefaniebussing.nl – M. stefanie@beallyoucanbe.nl – T. 06 48 10 27 16

Stefanie Bussing is de vrouw achter Praktijk ‘Be all you can Be’. Zij begeleidt mens en organisatie in vragen rondom; aanwezig zijn in je lichaam, vitaliteit en gezondheid en in vragen rondom leven met ziekte (specifiek kanker).
Haar uitgangspunt is een vitaal leven, waarin je je volledige potentieel benut en leeft. In haar begeleiding is bewustwording een sleutel. Zij helpt mensen bij het vinden van een nieuw perspectief in situaties waarin zij zich uit het lood geslagen voelen. De ervaring leer
t dat dit helpt bij het hervinden van  de innerlijke kracht en balans en dat daardoor nieuwe mogelijkheden ontstaan.
In haar werk maakt zij onder meer gebruik van het systemisch werk van Bert Hellinger (opstellingen), Opstellingen via het lichaam (systemisch lichaamswerk), Tri-Energetica, The Reconnection® & Reconnective Healing®, teachings van o.a. Eckhart Tolle en Adyashanti en bovenal uit het leven zelf.
Stefanie was een aantal jaren als opsteller en opleider verbonden aan de Academie voor Opstellingen van Hylke Bonnema, waar zij ook de basis van het systemisch werk heeft geleerd.

Aangesloten bij Bewust Haarlem 

Back To Top